Stajnia Kraina Natury

Jeżeli chcesz zagłębić się w koński świat, rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem lub doskonalić swoje umiejętności, pojechać na leśną przejażdżkę, a nade wszystko kochasz obcować z tymi pięknymi stworzeniami, to na pewno dobrze trafiłeś.

O NAS

Konie to nasza pasja, miłość i styl życia. Stajnia Kraina Natury zrodziła się z tej pasji oraz chęci stworzenia wyjątkowego miejsca, pozwalającego na budowanie z końmi prawdziwej, głębokiej relacji. Wiemy, że to wymaga czasu. Dlatego też naszym przyjaciołom i klientom oferujemy go tyle, ile sami uznają za istotne do budowania więzi z wybranym koniem. Dzięki podejściu, które proponujemy, a które wynika z cenionego przez nas stylu życia slow life, każdy gość naszej stajni ma szansę na czerpanie prawdziwej przyjemności z obcowania z tymi wspaniałymi zwierzętami.

Nasz ośrodek założony został przy gospodarstwie ekologicznym, które powstało tu ponad 30 lat temu i przez cały ten czas zajmuje się produkcją warzyw i owoców metodami ekologicznymi z elementami biodynamiki. Ośrodek składa się ze stajni z boksami na 8 koni, 2 pastwisk, lonżowni, dwóch padoków. Obok stajni znajduje się pomieszczenie, gdzie można wypocząć przed lub po jeździe, napić się kawy czy herbaty i porozmawiać 
z innymi przyjaciółmi stajni.

MIESZKAŃCY NASZEJ STAJNI

Bonnie

Bursztyn

Daria

Flesh

Grażyna

Gumiś

Lafi

Lidia Bell

Lotka

Magnus

Perła

Punia

Vakaris

Vasara

Harley

Maja

Wrzosówki

Żywila

Zorza

  

  

LUDZIE STAJNI

Krystyna

Założycielka stajni. Jeździectwo jest jej pasją od wczesnego dzieciństwa. Przez 20 lat jeździła w wielu szkółkach i klubach jeździeckich, rozwijając swoje umiejętności. W 2021 r. spełniła swoje marzenie i założyła własną stajnię. W Krainie Natury odpowiada za żywienie koni i ich dobrostan. Prowadzi wyjazdy w teren i wprowadza młodych adeptów w świat jeździectwa oraz życia stajennego. Uważa, że w rozwijaniu pasji jeździeckiej, kluczowe jest budowanie z końmi głębokiej relacji, w której i koń, i jeździec darzą się szacunkiem oraz zaufaniem. 

Edyta

Pasjonatka jeździectwa i koni, z którymi związana jest od dziecka. Doświadczenie zdobywała w Polsce i w Niemczech, brała udział w licznych zawodach i zdobywała odznaki. Specjalizuje się w pracy z końmi z ziemi metodami naturalnymi. Uważa, że podstawą skutecznej pracy z końmi z siodła jest praca na lonży, która daje jeźdźcowi możliwość nawiązania więzi z koniem i budowania wzajemnego zaufania opartego na szacunku. Umie skutecznie przekazywać swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności początkującym adeptom jeździectwa. Do każdego konia i jeźdźca podchodzi indywidualnie. Jej pasją są wyjazdy w teren.

Michał

Założyciel i organizacyjny mózg stajni. Odpowiada za wszelkie kwestie techniczne, organizację padoków i logistykę. Pasjonat koników polskich. Specjalizuje się w ich hodowli i prowadzeniu stada. Na wpół dzikie, żyjące na swobodzie młode konie oswaja, ujeżdża i metodycznie przygotowuje do bezpiecznej pracy z każdym, nawet najmłodszym, jeźdźcem.

Sękocin Nowy, Al. Krakowska 37
05-090 Raszyn

Instruktor Edyta
601 154 988

Stajnia położona jest w bliskim sąsiedztwie Lasów Magdaleńskich, zaledwie 20 minut od centrum Warszawy.

Sękocin Nowy, Al. Krakowska 37, 05-090 Raszyn- (52.1164945, 20.9020589). 

Dojazd do stajni od ul. Leśnej. Stajnia znajduje się na wysokości nowo budowanego Osiedla Sękocin

Regulamin Stajni Kraina Natury